Zimne napoje bol gardla

W upalne dni ludzie często marzą o napoju, który jednocześnie zaspokoiłby ich zainteresowanie oraz orzeźwił. W takim wypadku doskonale kontrolują się koktajle na podstawie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego albo same kruszonego lodu. W internecie oraz sztukach kucharskich można odnaleźć wiele przepisów na ciekawe napoje tego typu. Oczywiście można zaopatrzyć się w smaczne koktajle w restauracji, sklepie lub lodziarni, jednak o pokazać się czynić je jedynemu. Stanowi więc nie tylko zdecydowanie tańsze rozwiązanie, ale też lepsze. Eksperymenty w kuchni dają ogromną satysfakcję. Z pewnością nasze zainteresowania docenią członkowie rodziny albo znajomi, którzy spotkają z wizytą w każdy upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który sam najczęściej przygotowuję, jest ten o smaku bananowym na bazie mleka. Banany można zakupić o jakiejś chwili roku, nie tylko latem, a mleko to fakt wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to jedne z najtańszych owoców na targu. Otrzymany napój jest lekki, piękny i pożywny - jednak każdy gęsty koktajl można używać jak oddzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym popularnym sposobem koktajlu stanowi ostatni o smaku truskawkowym. Najlepiej wykonywać go w czasie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najlepsze i wygodne na dowolnym stoisku. Doskonałym rozwiązaniem jest związanie mleka, truskawek i bananów - ta wyjątkowa kompozycja będzie jedynym doznaniem dla naszych kubków smakowych.

Tak można mówić przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, wykonany z malin, jeżyn i jagód? Czemu nie! Oraz że brzoskwiniowe orzeźwienie? W sukcesie brzoskwiń jako baza koktajlu lepiej sprawdzi się kruszony lód niż mleko lub kefir. Oraz co napiszesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Miej tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest ciężkie - rozmawiam z doświadczenia.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście pogląd na koktajl i finalne produkty to wciąż nie wszystko. Powinien mieć prawi sprzęt. Doskonale sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z rzetelnej firmy lub solidna rozdrabniarka do owoców. Na zbytu istnieje sporo takich owoców i o przeznaczyć chwilę na ich porównanie, aby wyselekcjonować taki, który najlepiej wykona swoje wyglądania oraz potrzeby. Uważam, że o zainwestować w blender z lokatą kruszenia lodu, który przyda się nie właśnie do deserów owocowych, ale również na przykład do tworzenia mrożonej kawy.