System adaptacyjnego oswietlenia drogi opel astra j

Systemy oświetlenia awaryjnego mają niezwykle prestiżową postać w sektorze. W halach produkcyjnych, gdzie pracownicy obsługują maszyny posiadające dostępne części ruchome, w sukcesu nagłego braku oświetlenia potrafią oni pozostać trwale okaleczeni, a nawet może zostać zagrożone ich życie. W momencie utraty zasilania elektrycznego, urządzenia co prawda przestaną działać, ale silniki rozpędzone do dużych obrotów zatrzymają się tylko po kilku chwilach od przerwania wpływu prądu.

Nawet w niniejszych instytucjach, gdzie zastosowano systemy automatycznie hamujące pracę ruchomych elementów po odłączeniu napięcia, ich zachowanie niemal nie nie jest szybkie. Aby uniknąć takim zdarzeniom należy używać systemy oświetlenia awaryjnego. Dają się one na nowe rodzaje, ale zadaniem wszystkiego spośród nich stanowi życie oświetlenia pomieszczeń przez konkretny godzina po zaniku zasilania. Dzięki temu pracownicy mogą bezpiecznie zatrzymać maszyny, oraz w razie towarzyszącego pożaru - łatwo opuścić budynek.

Najpopularniejszym sposobem oświetlenia awaryjnego, stosownego nie lecz w przemyśle ale więcej w pokojach mieszkalnych, są specjalne oprawy oświetleniowe. Oprawwa oświetlnia awaryjnego posiada wbudowany mały akumulator, który magazynuje energię elektryczną w okresie dobrej pracy instalacji. W okresie nagłego zaniku napięcia, specjalny układ elektroniczny przełącza zasilanie oprawy na szybkość z akumulatora. Do punktu wyczerpania się baterii światło jest włączone. System opraw ma że pewne wady, którymi jest kierowanie małych akumulatorów, starczających na zaledwie kilkadziesiąt, a czasem tylko kilkanaście minut działania oświetlenia.

Nowy system możliwy do wykorzystywania w przemyśle liczy na wygospodarowaniu dodatkowego pomieszczenia, gdzie są zainstalowane duże akumulatory i związki sterujące. Można i użyć generatora, dzięki czemu nie tylko oświetlenie awaryjne będzie umiało robić wiele godzin, ale energię będzie można także dać do innych urządzeń, na dowód komputerów czy niektórych maszyn.