Seksoholizm jak pomoc

Seksoholizm to związanie od seksu - choroba, wykazująca się kompulsywnymi zachowaniami o podłożu seksualnym.

Prof. Lew Starowicz definiuje zjawisko jako: "stan patologicznego nasilenia erotycznych zainteresowań i prace fizycznej, w jaki te potrzeby dominują nad innymi, decydując o sensie życia". Wyraża się na inne rodzaje - licznymi zdradami, natręctwami seksualnymi, masturbacją, zainteresowaniem pornografią.

Z uwagi na występującą w minionych latach swobodę seksualną, rodzaj popularności i uznania na świeże zachowania seksualne problem że żyć bagatelizowany lub niedostrzegany. Osoba, która boryka się z obecnym problemem napotyka na mur niezrozumienia, budzi politowanie, jest narażona na kpiny otoczenia.

Osoba uzależniona ciągle szuka nowych doświadczeń seksualnych - w drugich organizacjach i budowach. Seksoholik zatem nie koniecznie stereotypowy macho, jednak taki obraz jawi się w górach wielu kobiet. Przeciwnie, istnieje teoria, że u podłoża tych stanowisk jest była chęć podniesienia samooceny. Seksoholicy to kobiety mocno niedowartościowane, zakompleksione, często nieśmiałe. Stale poszukują potwierdzenia własnej atrakcyjności. Seks jest środkiem na zwiększenie ego, rozładowania negatywnych emocji, napięć takich jak środek i stres.

Do rozwoju grypy mogą dodać się również wzorce zabrane z domu rodzinnego - bywa, że dysfunkcyjnego i patologicznego.

Seksoholizm jest chorobą, jaka zajmuje negatywny nacisk na inne dziedziny bycia osoby uzależnionej, częstokroć boleśnie dotyka bliskich. Liczne zdrady, kłamstwa, brak zaufania mogą sprawić do konfliktu i rozpadu stałego związku.

Choroba niewątpliwie wymaga leczenia, psychoterapii. Seksoholizm leczenie Kraków obejmuje wywiad, diagnozę i terapię - niekiedy długotrwałą. Projektem jest zmiana postrzegania sfery seksualnej, zmiana myślenia, tak aby akt seksualny nie był jedynie preparatem do zaspokojenia atawistycznego popędu, lecz także zabarwionym emocjonalnie dowodem oddania.