Przenosnik narciarski

Samymi z najczęściej używanych akcesoriów do transportu i dozowania materiałów sypkich są podajniki ślimakowe, nazywane również przenośnikami. Znajdziemy je w praktycznie każdym zakładzie produkującym suche mieszanki, natomiast nie tylko. Miejsc, w jakich podajniki znajdują swoje przeznaczenie jest dobrze daleko natomiast nie sposób wszystkie wymienić.

Podajnik ślimakowy jest urządzeniem, które wykonywa do transportowania przeróżnych pyłów, od bardzo ograniczonych do ziaren o dużej granulacji. Dzięki temu jego przeznaczenia są bardzo szerokie. Ponadto dodatkowym plusem tego wyjścia jest fakt, iż transport tychże pyłów odbywać się może również w stylu, jak i pod dowolnym kątem.

Istnieje podział przenośników ślimakowych na przenośniki rurowe oraz korytowe. Ważne z nich definiują się większą skalą i - co za tym idzie - większą wydajnością. Jeżeli zaś chodzi o przenośniki korytowe wtedy ich doskonałym plusem jest fakt, że pozwalają na deski dojazd do przenośnika co z kolei jest obowiązujące w postaci, gdy potrzebujemy kontrolować trasę transportu.

Projektując przenośniki ślimakowe prześciga się pod opiekę przede wszystkim wydajność godzinową. Właściwie dobrane materiały oraz specyficzna budowa gwarantuje długą żywotność takiego narzędzia oraz niezawodność, chociażby w sukcesie przenoszenia ciężkich ściernych materiałów.

Istotnym jest, że przenośniki ślimakowe zazwyczaj są wykonywane razem z indywidualnymi wytycznymi podanymi przez klienta. Szczególnie istotą myślą jest długość i średnica urządzenia, lecz także umiejscowienie wlotu i wylotu oraz ustalenie kąta nachylenia. Często spełnia się wersje wzmocnione podajników ze powodu na pracę wyposażenia w szczególnie ciężkich warunkach.

Zainteresowanym jest ciężka gama obszarów, w których mogą by wykorzystywane wspomniane podajnik. Można je znaleźć zarówno w betoniarniach, przy piecach grzewczych kiedy natomiast w przemyśle spożywczym. Bardzo często wykorzystuje się z nich w trakcie obróbki zboża, na model do jego wietrzenia istniej jeszcze czyszczenia. Z podajników ślimakowych chętnie sięgają także hodowcy, którzy przy ich zastosowaniu mieszają i dają suchą karmę zwierzętom.