Przed planowana ciaza

W punkcie, kiedy staramy się z polskim przyjacielem o dziecko, każdy dzień jest niemożliwym oczekiwaniem na dobrą nowinę. Najchętniej od razu po stosunku poszłyśmy do apteki po test ciążowy i zbudowały go, aby jak najszybciej powiadomić rodzinę i znajomych o rychłym zwiększeniu się rodziny. Jednak często zdarza się, że mimo dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, iż nie jesteśmy w ciąży. Nie załamujmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

programy księgowe dla biur rachunkowychProgram Księgowy Optima. Rozwiązania dla biur rachunkowych

Przede wszystkim, należy zrozumieć, na każde zasadzie działają testy ciążowe łatwe w aptece. Ich funkcjonowanie jest bowiem bardzo łatwe. Polega na znalezieniu hormony HCG (produkowanego w sukcesie wydarzenia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są niezwykle dostępne w obsłudze i zarazem bardzo czułe, dlatego należy je łączyć razem w zaleceniami na danej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może powstawać z kilku czynników:

przeterminowanie – tak jedno jak wszelkich innych produktów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych też nie należy używać po upływie czasu ważności. To ponieważ jego role potrafią stanowić zaburzone, a zysk będzie niewiarygodny,zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – wpływ na koniec testu ciążowego nie chociaż jego prawdziwe zrobienie oraz odczekany okres z czasu ewentualnego zapłodnienia. Oczywiste są i choroby kobiety, przyjmowane przez nią środki i wiek. Tak to, kobiety z chorobą nerek, przekwitające i stosujące leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w sytuacji powinny raczej zgłosić się do specjalistę, bo w ich przypadku test może wykazywać ciążę, do jakiej właśnie faktycznie nie doszło,mikroporonienie – czasem zdarza się, że test ciążowy wykrył ciążę, lecz kilka dni później, po ponownym jego zastosowaniu, wyszedł ujemny. Pewno wtedy nazywać, że dobiegło do zapłodnienia, jednak początek nie zagnieździł się w macicy. W takim wypadku koniecznie zgłoś się do specjalistę, ponieważ pewno jesteś w ciąży pozamacicznej,pośpiech – to najczęstsza przyczyna błędów w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich pomiarom będzie można odnaleźć ciążę obecnie w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uzmysłowić sobie pewny ważny punkt: HCG jest najwcześniej wykrywalne w natur, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, aby dysponować poważniejszą swoboda.

Obecnie testy ciążowe są tak skonstruowane, że wykrywają w 99,9% przypadkach ciążę. Jednak należy mieć o tym, iż w żadnym wypadku nie są nieomylne również dla większej swobód należy udać się do specjalistę i przygotować dodatkowe badania. Choć w razie pomyłek, najczęściej daje się, iż test wykrył ciążę jakiej nie ma, nie zaś na odwrót. Dlatego kobiety, jakie nie chcą wydarzeń w ciążę, mogą czuć się uspokojone negatywnym wynikiem testu.