Przed planowana ciaza

W punkcie, kiedy staramy się z polskim przyjacielem o dziecko, każdy dzień jest niemożliwym oczekiwaniem na dobrą nowinę. Najchętniej od razu po stosunku poszłyśmy do apteki po test ciążowy i zbudowały go, aby jak najszybciej powiadomić rodzinę i znajomych o rychłym zwiększeniu się rodziny. Jednak często zdarza się, że mimo dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, iż nie jesteśmy w ciąży. Nie załamujmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede wszystkim, należy zrozumieć, na każde zasadzie działają testy ciążowe łatwe w aptece. Ich funkcjonowanie jest bowiem bardzo łatwe. Polega na znalezieniu hormony HCG (produkowanego w sukcesie wydarzenia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są niezwykle dostępne w obsłudze i zarazem bardzo czułe, dlatego należy je łączyć razem w zaleceniami na danej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może powstawać z kilku czynników:

przeterminowanie – tak jedno jak wszelkich innych produktów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych też nie należy używać po upływie czasu ważności. To ponieważ jego role potrafią stanowić zaburzone, a zysk będzie niewiarygodny,zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – wpływ na koniec testu ciążowego nie chociaż jego prawdziwe zrobienie oraz odczekany okres z czasu ewentualnego zapłodnienia. Oczywiste są i choroby kobiety, przyjmowane przez nią środki i wiek. Tak to, kobiety z chorobą nerek, przekwitające i stosujące leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w sytuacji powinny raczej zgłosić się do specjalistę, bo w ich przypadku test może wykazywać ciążę, do jakiej właśnie faktycznie nie doszło,mikroporonienie – czasem zdarza się, że test ciążowy wykrył ciążę, lecz kilka dni później, po ponownym jego zastosowaniu, wyszedł ujemny. Pewno wtedy nazywać, że dobiegło do zapłodnienia, jednak początek nie zagnieździł się w macicy. W takim wypadku koniecznie zgłoś się do specjalistę, ponieważ pewno jesteś w ciąży pozamacicznej,pośpiech – to najczęstsza przyczyna błędów w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich pomiarom będzie można odnaleźć ciążę obecnie w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uzmysłowić sobie pewny ważny punkt: HCG jest najwcześniej wykrywalne w natur, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, aby dysponować poważniejszą swoboda.

Obecnie testy ciążowe są tak skonstruowane, że wykrywają w 99,9% przypadkach ciążę. Jednak należy mieć o tym, iż w żadnym wypadku nie są nieomylne również dla większej swobód należy udać się do specjalistę i przygotować dodatkowe badania. Choć w razie pomyłek, najczęściej daje się, iż test wykrył ciążę jakiej nie ma, nie zaś na odwrót. Dlatego kobiety, jakie nie chcą wydarzeń w ciążę, mogą czuć się uspokojone negatywnym wynikiem testu.