Pistacja dobra pistacia vera obrobka takze opieka

Pielęgnacja

Pistacja normalna jest przejawem spośród dynastie nanerczowatych, istnieje jednolitym elementem wegetacje płaszczyzny śródziemnomorskiej. Okolica owa precyzuje się się dusznym latem z prowizorycznymi zawiejami, w syndykatu spośród czym latem przystaje drzewko pełnić na domu w krainy alkalicznej, szczególnej dla tego placu. Podczas trymestru ciepłego tudzież jesiennego, roślinę chodzi zachowywać w ustawieniu, w którym gorączka nie schodzi poniżej -6 etapów Celsjusza. Chodzi plus dbać, żeby ulokowanie w jakim flora będzie zimować głęboko wywietrzyć, albowiem umieją pojawiać się rozmaite pierniki i pleśnie. Na spokój przystało podjąć o aktualnym, iż drzewa i krzewy hołdują wynosić płaszczyznę, więc im dorodniejszą makutrę stanowisz w humorze zaoferować swojej roślinie, tym przykładnie.

Kuratela

Natryskując pistację, chodzi spośród przodzie poczekać, aż planeta chwila przeschnie. Przystoi tymczasem brać, by bryłka korzeniowa nie całkiem nie uschła. Pistacja nie odpuści obecni również tkwiącej w makutrze waty. Użyźniać obstaje od frontu progresu bodźców do jesieni, ponawiając nawożenie co 2 do 4 tygodni. Kompostowanie w zimie jest gorszące.

Wykorzystanie

Pistacja cnotliwie skontroluje się jak podstawowe drzewko doniczkowe, jednakoż również jak bonsai (przywiera wtedy celnie ją wykreować, i w późniejszym semestrze nie sprezentuje się zniknąć drutowania). Orzechy bladozielone są pyszne, tudzież jeszcze kłapią się do przetworzenia.