Opakowanie prozniowe na kawe

Pakowanie próżniowe daje dużą władzę nad tradycyjnymi metodami pakowania i chronienia. Produkty zapakowane w ten system dłużej zachowują świeżość natomiast są dostępniejsze w transporcie na znaczniejsze odległości.

Czynią one na zasadzie odsysania powietrza z opakowania foliowego, które stanowi dodatkowo zgrzewane i szczelnie zamknięte. Podstawowe części każdej nawet podstawowej pakowarki to pompa odsysająca powietrze i listwa zgrzewająca. Wyróżniamy dwa typy pakowarek: - pakowarka komorowa - gdzie wszystek artykuł w opakowaniu jest lokowany we mieszkaniu specjalnej komory. Powietrze jest odsysane z całego wnętrza komory. Istnieje wtedy najbardziej rozpowszechniona konstrukcja. Po skończeniu procesu zwykle komora zakłada się samoczynnie. Ten model urządzenia pozawala na wysoką powtarzalność procesu i elastyczność w zestawie parametrów próżni i szybkości zgrzewania. Rozmiary urządzeń wahają się od młodych umożliwiających pakowanie jednego materiału na raz do bardzo wysokich wymagających specjalnych kół pomagających w przemieszczeniu sprzętu. - pakowarka listwowa - przedstawiam się zewnętrznym typem ssania. Przeważnie jest ona niedużych rozmiarów. Produkty uważają się na zewnątrz urządzenia oraz do sposobu jest wkładany jedynie koniec worka. Odsysanie więc odbywa się na zewnątrz komory. Dla tego typu urządzania wymagane są specjalny typ worków przyśpieszające cały proces pakowania próżniowego.

Pytanie kluczowe jest, jaki rodzaj wybrać? Pakowarka listwowa zapewnia lepszą mobilność. Jest ona ponad na pewno tańsza niż jej komorowy odpowiednik. Pakowarka listwowa umożliwia obróbkę artykułów o oryginalnych wzorach oraz gabarytach. Za pakowarką komorową przemawiają i niższe koszty materiałów eksploatacyjnych, głównie worków. Powtarzalność procesu pakowania i związana spośród tymże większa suma pakowanych towarów na dzień. Dla zastosowań amatorskich bądź w niskiej gastronomi wystarczy mała bezkomorowa pakowarka. Dla zastosowań handlowych w ogromnych sklepach lub domach produkcyjnych ciekawszym rozwiązaniem będzie wybór pakowarki komorowej. Przyśpiesza to mechanizm pakowania również w dłuższym horyzoncie czasowym kupi na zaoszczędzenie kosztów worków. Na Rodzimym targu jest sporo producentów pakowarek. Tepro to nazwa produkująca pakowarki próżniowe, będąca na zbytu już 50 lat!