Odkurzacz centralny zywiec

Tradycyjne odkurzacze używane w polach domowych cechują się tym, że powietrze zawierające rozproszony kurz gości w sprzątanym pomieszczeniu po wykonaniu odkurzania. Zawartość alergenów obecnych w zawiesinie powoduje reakcje alergiczne u osób uczulonych na pyłki oraz chorych na astmę. Niestety, nawet filtry wodne dawane w niektórych odkurzaczach nie tłumaczą bieżącego przedmiotu, ponieważ zanieczyszczenia wymieszane z drobinami pary wodnej sprzyjają jedynie powstawaniu wilgoci prowokującej ekspansję flory bakteryjnej.

Natomiast odkurzacz pierwszy jest rozwiązaniem milszym i daleko higienicznym. Obsługa odkurzacza jest wysoce łatwa, potrzeba jedynie włożyć końcówkę lekkiego węża ssawnego do gniazda, który uruchamia jednostkę centralną. Odkurzacz centralny instalowany jest na zazwyczaj w mieszkaniach takich jak piwnica, kotłownia, strych lub garaż i doskonale sprawdza się w hotelach, apartamentowcach, biurach i warsztatach. Jednostka centralna odkurzacza jest związana przewodami systemowymi z centrami ssawnymi – na jakiejkolwiek kondygnacji sprzątanego budynku budowane stanowi jakieś gniazdo, co umożliwia oczyszczanie pomieszczenia bez potrzeby przenoszenia urządzenia.

Uruchomienie odkurzacza centralnego polega na daniu wtyczki zestawu sprzątającego ze dalekim prowadzeniem do pewnego z centrów ssawnych. Włączenie jednostki centralnej odkurzacza kończy się za pomocą włącznika zlokalizowanego na rękojeści zestawu sprzątającego. Podczas odkurzania w pojemniku odkurzacza centralnego następuje odseparowanie kurzu z powietrza, i tenże pojemnik oczyszczany jest raz na kilka miesięcy. Powietrze zassane przez danie zostaje odprowadzone na zewnątrz budynku, dzięki kanałowi wentylacyjnemu bądź zbyt sprawą wyrzutni w ścianie. Cechą odkurzaczy kluczowych jest także odizolowanie akustyczne jednostki centralnej od miejsc mieszkalnych, umożliwiające naprawdę ciche odkurzanie w pewnych godzinach.