Obowiazek kasy fiskalnej rozporzadzenie

Razem z ustawą o podatku VAT obowiązek posiadania kasy fiskalnej ma jakikolwiek przedsiębiorca, który odbywa usługi lub robi sprzedaży na pracę osób fizycznych i rolników płacących się na bazie ryczałtu. Do celu 2016 roku podatnicy mogą ciągle mieć z niektórych przywilejów podatkowych, bez konieczności nabywania kas fiskalnych.

 

Kiedy nie ma celu posiadania kasy.
Drinkiem z przepisów, który działa do tyłu 2016 roku, jest przepis opowiadający o tym, że przedsiębiorca, którego roczne ruchy w zeszłym roku rozliczeniowym nie przekroczyły 20 tysięcy złotych netto, nie ma celu rejestrowania sprzedaży poprzez wystawianie paragonów fiskalnych. W sukcesu firm, które rozpoczęły kampanię w okresie stania roku rozliczeniowego, limit 20 tysięcy złotych należy przeliczyć proporcjonalnie do pierwszej miesięcy prowadzenia praktyki w możliwościom roku.

Kasa fiskalna – kiedy rozpocząć rejestrację sprzedaży.
W latach 2015 – 2016 w programie przedsiębiorstw, jakie pragną robić paragony, pojawili się kolejni przedsiębiorcy, m.in. warsztaty samochodowe, specjaliści i lekarze stomatolodzy, fryzjerzy i gabinety kosmetyczne, prawnicy czy firmy gastronomiczne, jakie nie prowadzą swoich pomocy w samolotach. Za wyjątkiem usług gastronomicznych pozostali przedsiębiorcy mają obowiązek rozliczania sprzedaży przez kasy finansowe w porządku natychmiastowym, natomiast przedsiębiorstwa, których mówi limit 20 tysięcy złotych obrotu, mogą dostać kasę fiskalną w czasu 2 miesięcy po przekroczeniu tego zakresu. Ten jedyny cel w 2016 roku dotyczy także przedsiębiorców, którzy sprzedają bilety na kursy pasażerskie z ofertą opłacenia ich w wyjątkowy styl niż gotówką oraz przedsiębiorców, którzy regulowali się na bazie faktur za wykonane usługi na praca osób fizycznych, przy czym rocznie nie wystawili więcej niż 50 faktur dla maksymalnie 20 usługobiorców.

Niezależnie od wielkości obrotów ustawodawca stworzył i katalog produktów, których sprzedaż koniecznie wymaga być dokumentowane paragonem z kasy. Do wspomnianych produktów należy: sprzedaż gazu płynnego, części do silników a indywidualnych silników, przyczep i naczep, aparatu fotograficznego, materiałów z metali szlachetnych, perfum, napojów alkoholowych oraz wyrobów tytoniowych.