Mikroskop do lutowania

Kolposkop został znaleziony przez Hansa Hinselmanna w roku tysiąc dziewięćset dwudziestym piątym. Stanowi to przyrząd do poszukiwania ginekologicznego, który wygląda i przechowuje się podobnie do mikroskopu, czyli dzięki wmontowanym soczewką pozwala odpowiedniemu lekarzowi na dokładne wykonanie badania kobiecych narządów rozrodczych.

Jest on bardzo skonstruowany po to, żeby badać srom, pochwę, kanalik dolny szyjki macicy i samą szyjkę macicy. Narzędzie to kupi w ciągu bliskiego okresu, bo zaledwie kilkorgu minut rozpoznać, czy dany kobiecy organ stanowi zagrożony chorobą, albo nie, czy wychodzą na nim jedno zmiany nowotworowe, czyli nie może ich śladów. Choroba nowotworowa jest dzisiaj najbardziej niekorzystnym ze pełnych schorzeń. Mimo zaawansowania medycyny w nowoczesnych czasach, stanowi ona jeszcze praktycznie nie uleczalna, jeśli zostanie wykryta za późno. Stąd te oprócz standardowych badań ginekologicznych, jakie nie są w kształcie wykryć wczesnego stadium zmian nowotworowych, dopasowuje się szereg nowych badań, takich kiedy na przykład cytologię. A istnieje wtedy odkrycie, które jedynie w siedemdziesięciu procentach umie wykryć zmiany nowotworowe. Kolposkopia, która powodowana jest przy zachowaniu narzędzia nazywanego kolposkop stanowi o wiele dużo efektywna, gdyż daje aż ponad dziewięćdziesiąt procent okazji na wykrycie nowotworu w początkowym jego stadium. Dlaczego istnieje obecne takie ważne? Ponieważ wyłącznie w pierwszej, najmniejszej fazie zmian nowotworowych stanowi on w stu procentach uleczalny, jednak czym bardziej zaawansowane stadium, tym mniejsza szansa pacjentki na życie. Trudni w części medycyny, oraz specjalisty zatrzymujący się tematem ginekologii i nowotworów narządów rozrodczych kobiet przekonują, że o jest połączyć obie metody badań, czyli przeprowadzić badanie cytologiczne oraz badanie przy użyciu kolposkopu. Dużo to faktycznie stu procentową gwarancję szybkiego wykrycia raka i praktycznie pewność jego wyleczenia. Dlatego właśnie warto prowadzić badania przynajmniej raz na kwartał.