Kasa fiskalna biedronka

Z kasami fiskalnymi znajdujemy się w jakimś sklepie czy supermarkecie - jednym słowem tam, gdzie robiona jest sprzedaż detaliczna. Tylko od początku. Co więc istnieje kasa fiskalna?

Kasy fiskalne inaczej te nazywane kasami rejestrującymi więc nic innego jak narzędzie elektroniczne, dzięki jakiemu możemy zauważyć zakup i ilość podatku dobrego i VAT należnego ze sprzedaży detalicznej. Na świecie są urządzenia fiskalne, które nie posiadają pamięci fiskalnej, oraz dane o obrotach widziane są w zewnętrznej zabezpieczonej pamięci.

Aktualnie w Polsce kasy są urządzone w świadomość fiskalną o wartościach OTP (One Time Programming), które wskazane są unikalnym numerem, w której na zakończenie doby sprzedaży zapisywane są kwoty netto i podatku. Oczywiście, do tego daje się łączna kwota podatku i ceny brutto.

Program do przelewówSystemy ERP a konta bankowe

Podział kas fiskalnych.Ze względu na budowę kasy rejestrujące dzieli się na naturalne kasy Electronic Cash Register (ECR), które:- współpracują z komputerami;- są drukarkami fiskalnymi;- są kasami komputerowymi;- systemy typu POS/EPOS (Point of Sale / Electronic Point of Sale);- są terminalami kasowymi.

Systemy, jakie są wykorzystywane w kasach dają się także na dwa podstawowe systemy:- systemy autonomiczne (program pracy kasy oraz program aplikacyjny wybierają się wewnątrz kasy, takie jak: POS, ECR, pełna baza towarowa PLU, lista kodów, nazwy towarów przyporządkowanymi symbolami literowymi stawek podatku PTU (Podatek od artykułów zaś usług));- systemy bazujące na komputerze (w tej kasie brakuje klawiatury numerycznej lecz drukarka fiskalna jest kilka przycisków do wydruku raportu fiskalnego dobowego. Sprzedaże w ostatniej kasie prowadzone są przy pomocy programu aplikacyjnego uruchomionego na komputerze, który jeszcze steruje zestawem instrukcji fiskalnych).

Firma