Kasa fiskalna aplikacja

Wszyscy podatnicy oferujący usługi na pracę osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej, mają obowiązek prowadzenia ewidencji z zastosowaniem urządzeń fiskalnych, takich jak, kasa lub drukarka fiskalna.

Erp comarch

Kasa finansowa jest sprzętem, z lat powszechnie stosowanym w magazynach, lecz też przez nowego typu usługodawców, zacząwszy z serwisów internetowych, na lekarzach kończąc. Drukarka posnet jest powszechna u różnego rodzaju przedsiębiorców. Czerpią z niej przede każdym wielkie sieci handlowe, wystawiające dziennie nawet kilka tysięcy paragonów. Zastanówmy się jednak, dlaczego kasa nie nadawałaby się do ostatniego, lecz również potrafi obsłużyć wielką zawartość paragonów? Zgoda, ale kasa nie wydrukuje nam faktury VAT oraz w fabrykach niemających takiego sprzętu, kończy się je ręcznie, co nie jest wydajne z elementu widzenia poprawy produktywności i obsługi. To powoduje, że jeszcze chętniej, nawet mniejsze firmy sięgają po tego rodzaju rozwiązania. Zakup drukarki nie jest popularni, tworzy się z koniecznością wyłożenia grubo powyżej dwóch tysięcy miłych i należy mieć, że danie to, w przeciwieństwie do kasy, zupełnie nie pracuje samo. Do jego obsługi konieczny jest więc komputer zaopatrzony w dobrzy program sprzedażowy, to zarówno są koszty, ale korzyści ogromne. Mamy wówczas możliwość śledzenia rozchodu sprzedawanych produktów już w momencie druku paragonu, natomiast nie, kiedy w sukcesu kas fiskalnych, tylko po odczycie sprzedaży przez program magazynowy. Wybierając drukarkę należy myśleć o tym do jakiej bazy towarowej (ilość kodów PLU), nasze urządzenie jest być i wybrać o prawie 20 procent większe, niż jest nam przydatna w danym czasie, bo pojemności nie da się zwiększyć, a ilość naszego wyboru może wzrosnąć. Inny ważny czynnik, na jaki wymagamy zwrócić uwagę, to dobowa ilość wystawianych paragonów.

Drukarki dzielimy ze względu od ilości kodów i drukowanych biletów na: - małe / przenośne- średnio 100- 150 biletów na dobę - sklepowe- przeznaczone do wysokich placówek handlowych i zawierających mocno rozbudowaną bazę towarów. Obecnie podaje się urządzenia mające tylko samą rolkę papieru na rachunki dla kupujących, bo kopia zalecana jest elektronicznie, na kartce SD.