Garderoba mala

Nadchodzi oczekiwana od tradycyjna wiosna. Więc nie tylko szansa na zdjęcie paru zbędnych kilogramów, ale jeszcze na wymianę naszych stylów żywieniowych. Cieplejsza aura skłania nas bowiem do usunięcia ciężkostrawnej diety opartej na ciele i nabiale oraz skorzystania ze zdrowia, które proponują nam sałatki.

Witaminy Sałatki są prawdziwą bombę witaminową. Dostarczają nam one pełnych składników potrzebnych do sprawnego działania organizmu. Polacy wciąż zawsze pamiętają inklinację do chętniejszego sięgania po produkty pochodzenia zwierzęcego. Więc naprawdę dużo wśród naszych rodaków schorzeń układu krążenia. Choroba wieńcowa, miażdżyca i nadciśnienie stanowią wciąż samą z pierwszych przyczyn zgonów w podeszłym wieku. Częstsze jedzenie sałatek i minimalizacja artykułów pochodzenia zwierzęcego minimalizują ryzyko wysoce wymienionych schorzeń.

Lekkostrawność Warzywa są o dużo bardziej delikatne niż ciało i nabiał. Mniej zalegają w ciągu pokarmowym, dzięki czemu po ich użytkowaniu czujemy się lepiej. Warzywa posiadają odczyn zasadowy w przeciwieństwie do produktów mięsnych. Dzięki temu nie pozwalają one tematów ze zgagą i nadkwasotą. Dieta oparta na spożywaniu sałatek jest dlatego silniejsza i przytulniejsza dla naszego planu pokarmowego.

Łatwość przygotowania Przygotowywanie sałatek nigdy nie jest niebezpieczne, szczególnie, jeżeli mamy odpowiednim sprzętem. Szatkownica do warzyw elektryczna sprawi, że wymyślimy je zadziwiająco szybko. Wystarczy jedynie wybrać warzywa, z jakich wymagamy zrobić sałatkę, poszatkować je przy pomocy maszyny, wymieszać i skropić sokiem z cytryny. W przeciągu paru sekund mamy silny i odżywczy posiłek.

Kaloryczność Zanim nadejdą przyjemne i słoneczne dni, warto zrzucić nieco tkanki tłuszczowej nagromadzonej podczas zimy. Najskuteczniejszym sposobem, aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę, jest wrażenie na dietę opartą na warzywach i sałatkach. Szybko przekonasz się, że potrafi stanowić ona o wiele lepsza od dawnych polskich problemów i schabowych. Co więcej, żeby przygotować pyszną sałatkę, nie potrzeba być mistrzem kuchni. Wystarczy energia i myśl. To wyłącznie od nas chce, z których składników stworzymy naszą smaczną i zdrową sałatkę.