Drukarka fiskalna opinie

Drukarki fiskalne często mylone są z kasami fiskalnymi, jednak w rzeczywistości są to dwa inne urządzenia o nowych możliwościach. Drukarki fiskalne to bardziej rozbudowane kasy fiskalne. W sukcesu kas do uprawiania sprzedaży konieczna jest kasa i sprzedawca, zaś gdy chcemy używać drukarek fiskalnych obowiązkowo być musi komputer oraz profesjonalne oprogramowanie.

Takie drukarki powszechnie używane są w znaczeniach gdzie bazy towarów są znacznie poważne, rzędu kilkudziesięciu tysięcy. Umożliwiają one, tak jak kasy, drukowanie paragonów finansowych oraz prowadzenie sprzedaży. Choć są konkretne zalety drukarki fiskalnej, które ukazują przewagę ich nad kasami fiskalnymi. Jedną z tych korzyści stanowi szansę kontrolowanie stanu magazynowego produktów, które dysponujemy w możliwości. Istnieje obecne urządzenie, dzięki jakiemu można uniknąć sytuacji, w której w sklepie zabraknie jakiegoś produktu. Specjalnie do takich systemów można wprowadzić promocje. Nie jedynie zwykłe obniżki cen, ale możliwość sprzedaży wielu materiałów w pliku w mniejszej cenie. Prosto z takich drukarek można przygotować wydruk paragonów, a też fakturę VAT.

Do sprzedaży trafiły także drukarki fiskalne z możliwością tworzenia kopii elektronicznej paragonów. Sprzedawcy mają obowiązek przechowywać paragony przez 5 lat, co w sukcesu kas fiskalnych czy niektórych modeli drukarek fiskalnych kojarzy się z przechowywaniem wydrukowanych paragonów przez cały ten poziom. Rozwiązanie używane w ostatnim sukcesu opiera się na dwóch rolkach paragonu, gdzie w sezonie drukowania, drukowane są dwa paragony jednocześnie. Wprowadzenie elektronicznej kopii umożliwia dużo wygodniejszą archiwizacje sprzedaży.

http://erp.polkas.pl/comarch-erp-xl/comarch-erp-e-commerce/Comarch ERP XL e-Commerce | Systemy ERP | POLKAS

Większe możliwości drukarek fiskalnych godzą się z szerszą wartością ich zakupu. Obsługa ich stanowi szczególnie złożona i ciężka ze powodu na specjalne oprogramowanie, obowiązkowy komputer. Wysoko wymienione argumenty mogą być odstraszające dla niewielkich biur lub po prostu nieopłacalne, a każdy sam podejmuję decyzje co chce.