Droga ewakuacyjna w budynku mieszkalnym

Znak exit to oznaczenie drzwi wyjścia ewakuacyjnego, jakie szuka zastosowanie we jakichkolwiek obiektach obiektach budowlanych, na które zgodnie z aktualnymi przepisami nałożono obowiązek odpowiedniego oznakowania wyjść, za pośrednictwem których przeprowadza się ewakuacja w razie wystąpienia zagrożenia (np. pożaru).

Takie oznaczenia uzyskuje się wszędzie tam, gdzie przechodzimy do postępowania z większymi gronami ludzi, tzn. w punktach pracy, w tytułach, w obiektach kulturalno-rozrywkowych i fizycznych, lub więcej w sklepach wielkopowierzchniowych. Do wyjścia oznaczonego po angielsku EXIT prowadzą wcześniej często inne znaki w form strzałek i oznaczenia schodów ewakuacyjnych. Prawidłowe oznaczenie drogi ewakuacyjnej ma decydujące stanowisko w roli ratowania zdrowia a utrzymania kobiet, które złapały się w stanie zagrożenia, zwiększając nadzieję na osiągnięcie ewakuacji.

Oznaczenie EXIT posiada charakterystyczny zielony kolor z białą oprawką i napisem, który udostępnia spożywa w przejrzysty sposób dostrzec podczas procesu ewakuacyjnego nawet z bardzo dalekiej odległości (20-25 metrów). Zostało ono zrobione z kolorowej folii samoprzylepnej z zastosowaniem wysokiej klas kleju, co udziela mu piękną trwałość i siła w ciężkich warunkach czy z płyty PCV mocowanej za pomocą taśmy dwustronnej. Oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego jest naklejane na przeszkodzie w bloku najczęściej nad drzwiami, będącymi rozwiązanie z mieszkania lub budynku. Folia, z jakiej wykonano oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego ma właściwości fotoluminescencyjne, dzięki którym pali w nocy, umożliwiając sprawną ewakuację chociażby w uciążliwych warunkach powiązanych z wyłączeniem prądu lub oraz z czystym zadymieniem, które ogranicza widoczność.