Bezplodnosc in vitro

Chęć założenia rodziny często godzi się nie ale z podjęciem opinii o małżeństwie, tylko również z chęcią mienia dzieci, czyli powiększenia rodziny. Niestety, w moc wypadkach z różnych przyczyn ukazuje się to niemożliwe i należy rozpocząć działanie lub zdecydować się na sztuczne zapłodnienie.

Przyczyn podejmowania przez pary metody in vitro jest właściwie wiele. Pewno wtedy stanowić np. niedrożność jajowodów, problemy z wywołaniem owulacji u kobiety albo dość niskie parametry męskiego nasienia. Czasem też, mimo wielu badań, prezentuje się, że specjalisty nie są w stanie wskazać przyczyny niepłodności natomiast tymże jedynym wdrożyć odpowiednich form jej przyjmowania. Kiedy inne metody zapłodnienia zawiodą, pary przyjmują się głównie na zapłodnienie sztuczne, czy takie, które kończy się poza układem rozrodczym kobiety. Polega ono na połączeniu, w warunkach laboratoryjnych, plemnika oraz komórki jajowej. Spośród obecnego typu rozwiązania często więc mają pary heteroseksualne, którym, mimo wielu starań, nie udało się doprowadzić do codziennego zapłodnienia. Technika ta zajmuje jeszcze wiele kontrowersji, ale dla wielu par pragnących mieć potomstwo jest indywidualnym rozwiązaniem.

Warto również wspomnieć, że decydując się na taką metodę należy zdecydować albo będziemy stosować z nasienia naszego przyjaciela czy nasienia dawcy. Często stan zdrowia partnera wyklucza tę podstawową możliwość. Pierwsza randka u specjalisty związana jest ze szczegółową ankietą medyczną, na jej dbania odpowiadają oboje partnerzy. Jeżeli leczenie odbywało się wcześniej, należy również przynieść ze sobą wszą dokumentację medyczną. Lekarz zazwyczaj bada kobietę dzięki USG, a także wykorzystuje jej szereg innych badań. I mężczyzna musi brać zbadane nasienie, gra tym dostaje skierowanie do nowego specjalisty np. urologa. Kolejna wizyta przynosi ocenę wyników ostatnich badań oraz wybór konkretnej metody zapłodnienia. Często oddają się potrzebne również inne dodatkowe badania, jak np. wirusologiczne, którym ludzie zostają oboje partnerzy. Następnie dokonuje się przygotowanie do zapłodnienia, czyli stymulacja hormonalna kobiety. Następny ruch to wzięcie zarówno nasienia mężczyzny, kiedy i instytucji jajowych kobiety. W laboratorium specjaliści dokonują połączenia komórek z plemnikami. Dzięki temu powstają zarodki, które później za pomocą odpowiedniego cewnika sprowadza się do grona kobiety. Po około dwóch tygodniach należy zgłosić się na poszukiwanie.