Bezplodnosc brak okresu

Niepłodność u mężczyzn spowodowana jest przede każdym małą ruchliwością plemników, niską jakością nasienia bądź urazami narządów płciowych. Najczęściej niepłodność jest kluczem złej jakości nasienia, czyli zmniejszoną ilością plemników (tanio niż 20 mln w 1 ml) albo ich zmniejszoną ruchliwością.

Nacisk na wtedy zawierają m.in. choroby przenoszone drogą płciową oraz przegrzewanie jąder (częste mienie z sauny, ciasna i nieprzewiewna bielizna). Czasem bezpłodność wywołana jest poprzez uszkodzenie jąder lub nasieniowodów w sukcesu przebytej infekcji czy urazu. Działa to bowiem czasem brakiem w nasieniu dojrzałych plemników, i czasem nawet całkowitą niepłodnością. Na lokaty rozrodcze wpływać mogą też choroby serca, nerek i płuc.

LeczeniePierwszym ruchem w działaniu męskiej niepłodności jest zmiana stylu życia. Pomoże na pewno aktywność finansowa oraz rezygnacja z używek np. alkoholu. Na sytuacja nasienia pozytywnie wpływa dieta nisko tłuszczowa, bogata w akty i warzywa oraz wysyłanie do systemu witaminy A także C. Jeśli niepłodność jest wynikiem zaburzeń hormonalnych pacjentowi przepisywane są hormony. Niedrożność nasieniowodów likwiduje się w poszczególnych przypadkach operacyjnie.

PrzyczynyNiepłodność może posiadać ponad podłoże genetyczne. Warto użyć to pod opiekę szczególnie w przypadku, gdy u partnerki doszło do kilku poronień z poziomu. Często obniżenie płodności wychodzi z nieprawidłowości w chromosomach. Rzadziej jest wtedy mutacja genu mukowiscydozy. Przyczyną niepłodności prawdopodobnie stanowić i przebycie świnki. Ta dolegliwość wieku dziecięcego u małych chłopców pewno istnieć wyjątkowo groźna. Aż u 1/3 mężczyzn, po dokonaniu dojrzałości płciowej, może nastąpić zapalny obrzęk jąder, które wykonywać może niepłodność. Równie groźne są schorzenia przenoszone drogą płciową. Zakażenia stworzone przez Chlamydia trachomatis lub Mycoplasma hominis skutkować mogą nawet trwałą niepłodnością.Warto dodać oraz o Zespole Kallmana. Jest toż zaburzenie genetyczne, które reguluje się brakiem lub zanikiem powonienia, a czasem również opóźnionym dojrzewaniem płciowym. U mężczyzn dotkniętych tym zaburzeniem występują bardzo małe jądra, prącie i głęboki poziom testosteronu. Rokowania na leczenia maja pacjenci z zakresem jąder powyżej 2,5cm.