Bank nasienia invicta

Bank nasienia (spermy) to znaczenia, w których gromadzi się nasienie dawców. Wymagają oni osiągnąć dokładnie określone kryteria. Przede ludziom w ich spermie powinna znaleźć się odpowiednia ilość plemników (minimalnie 40 milionów na 1 mm) o odpowiednio dużej ruchliwości. Dawca pragnie istnieć w całej jakości fizycznej, funkcjonowań w wieku do 35 lat i nie posiadać obciążenia żadnymi chorobami genetycznymi.

Dodatkowo ocenie zależy jego rozwój, budowa ciała kolor oczu i włosów i, co ciekawe, wykształcenie (minimum średnie). Wg prawa UE sperma polecana jest nieodpłatnie. Wypłacana jest wyłącznie rekompensata za poniesione koszty np. dojazd (max. 700 zł). Pierwszym krokiem kwalifikacyjnym dawcy jest prawdziwy wywiad, podczas którego zadawanych jest mu szereg pytań odnośnie jego działania seksualnego, przebytych wad i jakości rodzinnej. Później bada się jego krew w obiektu sprawdzenia, bądź nie jest nosicielem chorób zakaźnych (np. HIV), pobiera nasienie i wymaz z cewki moczowej. Jeśli każde warunki zostaną wykonane oddane nasienie dochodzi do banku spermy na okres pół roku. Tylko po terminie obecnego czasu robi się nowe pytania a na ich treści kieruje nasienie do określonych procedur. Dawca musi podpisać z bankiem odpowiednią umowę - klinika musi wziąć pełną odpowiedzialność na prawidłowe przechowywanie nasienia. W swym regionie praktyka oddawania spermy jest zawsze coraz kilkoro znana, stąd pobrany materiał absolutnie nie ulega zniszczeniu. Czerpać z banku teoretycznie może jakiś. Jednak na siły polskiego prawa samotne osoby nie mogą zaczerpnąć z pomocy banku spermy (dziecko musi ponieważ na jego siły być również starego i mamę). Najczęściej klientami takich przychodni są bezpłodne pary i goście będący nosicielami chorób genetycznych, których nie chcą ujawniać swoim potomkom.